Kaja Bogaczewicz i Katarzyna Słowiak

(@kajabogaczewicz i @pejl_princes)

Jesteśmy za wprowadzeniem w Polsce związków partnerskich, bo to pierwszy krok w stronę normalizacji sytuacji prawno-społecznej osób LGBT+, jak i wszystkich, którym konstrukt małżeństwa wydaje się anachroniczny. Chcemy, aby nasze Państwo respektowało naturalną różnorodność zamieszkujących je osób, tym samym adekwatnie reprezentując progresywność społeczeństwa. Posiadanie praw gwarantowanych przez to rozwiązanie (jak swobodna informacja medyczna, czy możliwość dziedziczenia), wydaje nam się tak oczywiste, że konieczność walki o nie (którą podejmujemy razem i osobno – we własnych dziedzinach) budzi w nas, eufemistycznie mówiąc, poznawczy dyskomfort.

Kaja Bogaczewicz jest ilustratorką, designerką, programistką i psycholożką. Autorką Sztuki dla Refleksyjnych i propagatorką Sztuki inkluzywnej (dostępnej dla każdego niezależnie od płci, orientacji i innych wariacji). Jej, niejednokrotnie kontrowersyjne, minimalistyczne prace stanowią rezultat wielowymiarowej refleksji na temat rzeczywistości. W swojej twórczości nawiązuje do wątków LGBT+, feministycznych, psychologicznych, filozoficznych i egzystencjalnych. Podejmuje współprace ilustratorskie, a jej prace można kupić w formie plakatów i kartek (stacjonarnie i wysyłkowo) oraz uzyskać na nie licencje.

Katarzyna Słowiak jest charakteryzatorką, wizażystką, wykładowczynią. Wierzy, że dobry makijaż to nie tylko rzemiosło, ale i sztuka. Jej prace można oglądać na deskach wielu teatrów (m.in. 6 lat pracy w Teatrze Słowackiego w Krakowie), w magazynach modowych (m.in. Vogue, Glamour), na sesjach zdjęciowych, planach filmowych, eventach i wszędzie tam, gdzie potrzebna jest profesjonalna charakteryzacja. Pasjonatka makijażu drag queen i entuzjastka artystycznych projektów, zarówno makeupowych, jak i malarskich, czy fotograficznych. Chętnie prowadzi również makijażowe szkolenia i pomaga w transformacjach. Zawsze otwarta na nowe formy i propozycje współpracy.