Łukasz Sokołowski i Jacek Krawczak

(@wawa.jacek79 i @lukaszz878)

Jesteśmy za wprowadzeniem związków partnerskich w Polsce bo, związek to nie tylko bycie z sobą! To odpowiedzialność za drugą osobę w każdym aspekcie życia! W zdrowiu i chorobie, dopóki śmierć nas nie rozdzieli! Zwłaszcza w chorobie chcemy mieć możliwość decydowania o sobie, a także mieć prawo w szpitalu do udzielania pełnych informacji o stanie zdrowia mojego partnera!
Chcemy dziedziczyć po sobie majątek, który budujemy wspólnie! Obecnie prawo spadkowe powoduje, że z chwilą śmierci jednego z nas drugi zapłaci podatek za przyjęcie spadku po obcej osobie! Nie jesteśmy sobie obcy!
Chcemy jak inni mieć możliwość złożenia przysięgi w urzędzie polskim przed urzędnikiem! Chcemy mieć takie same prawa jak inni, bo nasza miłość w niczym się nie różni od miłości innych!
Kiedy przyjdzie mój koniec życia, chcę odejść spokojnie nie martwiąc się, że mój partner zostanie z dużymi problemami! Obaj chcemy żyć bez obaw! Ciężko pracujemy na to co mamy! Nie oczekujemy więcej niż inni, chcemy tyle co mają inni, tych samych praw!