Kasia Kuca i Ewa Żyła

(@kate.kuca i @zylka_ave)

Jesteśmy za wprowadzeniem związków partnerskich w Polsce, bo wszystkie osoby są tak samo wartościowe, chcemy mieć równe prawa i bez lęku funkcjonować w naszym kraju i wychowywać nasze dzieci.

Kasia Kuca jestem projekt managerką i inżynierką budownictwa z uprawnieniami budowalnymi, jednak to co nakręca mnie do wstawania codziennie to chęć i realne zmienianie rzeczywistości. Jestem prezeską fundacji równościowej Równik Praw, edukuję, uwrażliwiam i zmieniam świadomość naszego społeczeństwa tworząc równe, bezpieczne i pełne szacunku miejsca z uwzględnieniem różnorodności wszystkich osób. Osobiście mama 7 latka, którego wspólnie z Ewą wychowujemy. Moja fundacja jest organem konsultacyjnym w sprawie Ustawy o Związkach Partnerskich.

Ewa Żyła (Moja Miłość) jest sędzią piłki nożnej i była piłkarka reprezentacji Polski w Piłce Nożnej Kobiet, brała udział w rozgrywkach Pucharu UEFA kobiet i grała w niemieckiej Bundeslidze Kobiet.

Jesteśmy razem blisko rok i czuję, że Ewa jest moją Miłością Życia, razem stworzyłyśmy pełną rodzinę, czasem bardzo głośną, bardzo kochającą się i wdzięczną za każdy dzień razem. Mamy „piesełkę” Yerbunię, pełnoprawną członkinię rodziny. Nigdy nie byłam szczęśliwsza.