Konrad i Sebastian

(@konrado_pl i @sebasebastian.m)

Zadając sobie pytanie dlaczego związki partnerskie w Polsce są potrzebne, można odpowiedzieć krótko „bo tak”. Na dzień dzisiejszy przez państwo jesteśmy traktowani jak obywatele drugiej kategorii, my nie walczymy o większe prawa, my walczymy o to, aby mieć namiastkę równych praw, bo związki partnerskie, to pierwszy krok do równości małżeńskiej. 

Chcemy czuć to co każdy obywatel, który formalizuje swój związek– bezpieczeństwo. Bo za przysięgą, otrzymuje się szereg praw jakich my nie mamy, a chcemy mieć, tj. informacja o stanie zdrowia, rozliczanie się z PIT-u, czy prawo do dziedziczenia. To są bardzo prozaiczne tematy, ale nie możemy zapomnieć, że my takiego prawa nie mamy, a dlaczego? Na to pytanie MY nie możemy odpowiedzieć. 

Od kiedy jesteśmy w związku zaczęliśmy planować nasz ślub, kilka miesięcy temu się zaręczyliśmy i zaczynamy planować nasz ważny dzień. Chcemy aby ten dzień w Polsce wiązał się nie tylko ze wzruszającymi chwilami w gronie przyjaciół i rodziny, ale również miał umocowanie prawne, które da nam to wymienione wcześniej bezpieczeństwo.