(@radek_szumelda i @ciao_sicily_)
Jesteśmy ze sobą od blisko 9 lat, a od 4 lat mieszkamy na Sycylii.
To tu, na tej katolickiej wyspie, ponad rok temu zawarliśmy związek partnerski.
Ślubu w swoim gabinecie, udzielił nam burmistrz antycznego miasta Agrigento, który nie ukrywał radości z tego faktu.
Z niewielkimi wyjątkami cieszymy się we Włoszech tymi samymi prawami i obowiązkami co wszyscy inni mieszkańcy tego kraju.
Dlaczego wyjechaliśmy z Polski? Między innymi z powodu braku perspektywy na zawarcie legalnego związku. To co jest oczywiste w większości krajów Europy i wielu krajach świata, w Polsce wciąż pozostaje odległym i chyba nieosiągalnym marzeniem.
Czy wrócimy do Polski? Pomyślimy o tym wtedy kiedy nasze prawa i obowiązki zostaną zrównane.
Kiedy, jako społeczność LGBT+, przestaniemy być upokarzani przez Państwo. Kiedy będziemy mieli pełne poczucie prawnego bezpieczeństwa.
Miłość jest prawem każdego człowieka, podobnie jak potrzeba bezpieczeństwa prawnego i podobnie jak równe prawa zagwarantowane w Konstytucji RP.
